Usługi remontowe Poznań

slide
slide
slide

realizacje
nasze-referencje

Reklama


Jak dobrać klej do płytek?

 Wydaje się, że dobranie odpowiedniego kleju do płytek to dość prosta sprawa, jednak czasami może sprawić nam to problemy. Przede wszystkim na rynku mamy do wyboru różne rodzaje płytek: ceramiczne, z terakoty, klinkieru, gresu i kamienia naturalnego. Z trzema pierwszymi rodzajami płytek poradzą sobie nawet najbardziej podstawowe kleje, jednak z pozostałymi rodzajami już nie.

Powierzchnia płytek gresowych jest bardzo gładka, a materiał z którego są wykonane ma bardzo ograniczoną nasiąkliwość. Aby zapewnić większą przyczepność zaprawy do powierzchni płytki należy zastosować do nich kleje modyfikowane specjalnymi dodatkami. Szczegółowy skład kleju podany na opakowaniu może stanowić dla nas mało dokładną informację, więc po prostu najlepiej, abyśmy czytali zapisane na opakowaniu możliwości zastosowania danego wyrobu. Na każdym opakowaniu kleju powinny być dokładnie wymienione przez producenta rodzaje podłoży i płytek, do których jest odpowiednia dana zaprawa klejąca.

Może się również zdarzyć, że do naszego domu wybraliśmy płytki z kamienia naturalnego. W takim przypadku nie powinniśmy oszczędzać na kleju, ale wybierać produkt, który jest do takiego materiału przeznaczony, czyli najlepiej na białym cemencie oraz ze specjalnymi dodatkami, które ograniczają występowanie przebarwień.