Usługi remontowe Poznań

slide
slide
slide

realizacje
nasze-referencje

Reklama


Problem z pękającymi ścianami

Kupując nowe mieszkanie mamy nadzieję, że przez przynajmniej kilka lat nie będzie konieczne wykonywanie żadnych poważniejszych remontów. Jednak nawet w pozornie najlepiej wykonanym budynku mogą po jakimś czasie wystąpić problemy. Wśród nich stosunkowo częste jest pękanie ścian, co możemy odkryć nawet po kilku miesiącach od zamieszkania, na przykład w momencie, gdy będziemy chcieli malować ściany.

Pękanie ścian może mieć wiele przyczyn, jednak najczęstszym ich powodem jest osiadanie budynków, szczególnie nowych, które jeszcze nie ustabilizowały się całkowicie na podłożu. Jeżeli stwierdzimy, że to właśnie jest przyczyną naszych problemów ze ścianami, nie powinniśmy od razu usuwać pęknięć, lecz poczekać ok. 12 miesięcy od momentu otrzymania kluczy, gdyż po tym czasie raz usunięte pęknięcia nie powinny się pojawić ponownie.

Do usuwania pęknięć tynku nie wystarczy samo pomalowanie ścian. Wymaga to od nas większej pracy, aby problem ponownie nie wystąpił, dlatego niezbędne jest uzupełnienie pęknięć szpachlą i dodatkowo położenie tapety z włókna szklanego. Tapetę przyklejamy do ściany za pomocą specjalnych klejów, następnie pokrywamy ją farbą gruntującą a na koniec malujemy farbą nawierzchniową.