Usługi remontowe Poznań

slide
slide
slide

realizacje
nasze-referencje

Reklama


Przygotowania do remontu

Remont mieszkania wiąże się z dość znacznymi wydatkami oraz poświęceniem czasu na przygotowania i przeprowadzenie go. Można jednak w znaczny sposób ograniczyć oba te czynniki kierując się kilkoma zasadami, ułatwiającymi uniknięcie remontowego bałaganu. Poniżej zamieszczamy najważniejsze porady, które nam w tym pomogą.
Zakupy
Powinny być one odpowiednio zaplanowane, aby uniknąć potrzeby ciągłego biegania do sklepu i dokupywania potrzebnych materiałów i akcesoriów. Najlepiej zrobić dokładną listę rzeczy, które będą potrzebne na kolejnych etapach odnawiania mieszkania. Wśród najważniejszych materiałów z pewnością znajdą się:
- wolno schnący gips do reparacji
- rozpuszczalnik terpentynowy
- farby lub tapety i klej do nich
- drabina
- 2 wiadra
- szczotka lub szorstkie gąbki
- szpachle
- papier ścierny
- pędzle lub wałki, dobrane w zależności od przeznaczenia
- taśma malarska, folia i tektura do zabezpieczenia okien, podłogi i mebli

Przygotowania do pracy
Przed rozpoczęciem remontu w pomieszczeniu wynosimy wszystkie meble, które się da. Największe meble można zsunąć na środek i koniecznie przykryć folią. Żyrandol najlepiej zdjąć, ewentualnie założyć na niego odpowiednią torbę plastikową i obwiązać ją sznurkiem, aby się nie zsunęła. Na podłodze wykładamy folię i tekturę, przymocowując je do listew przy pomocy taśmy klejącej, można również na nie położyć gazety. Dzięki takiemu zabezpieczeniu unikniemy większego bałaganu, a także ograniczymy ryzyko uszkodzenia poszczególnych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.

Mycie
Zanim rozpoczniemy malowanie musimy dokładnie umyć brudne powierzchnie ścian i sufitu, aby zapobiec wystąpieniu smug i plam, które wyjdą na jaw dopiero po wyschnięciu farby. Wykonujemy je poprzez obfite zwilżenie ścian i sufitu ciepłą wodą ze środkiem myjącym przy pomocy pędzla ławkowca. Robimy to małymi fragmentami, które natychmiast spłukujemy czystą wodą za pomocą gąbki. Pracę rozpoczynamy od sufitu, następnie myjemu kaloryfery, okna i drzwi, a dopiero na koniec ściany.

Reparacje
Na ścianach często występują różnego rodzaju pęknięcia u wybrzuszenia. Przed malowaniem powinny zostać one „wydrapane” aż do całkowitego usunięcia tzw. martwego tynku. Powstały w ten sposób ubytek oczyszczamy i mocno nawilżamy wodą, aby gips lepiej się związał. Przydadzą się tutaj szpachelki o różnej szerokości. Szczególnie na starych ścianach możemy też znaleźć plamy, które powstały w wyniku wilgoci. Po zmyciu gorącą wodą przecieramy je dwukrotnie amoniakiem, każdorazowo po wyschnięciu. Jeżeli w zawilgoconym miejscu napotkamy na pleśń, możemy spróbować zetrzeć ją naftą.

Wykończenia
Po dokonaniu czynności przygotowawczych możemy przystąpić do malowania. Rury, kaloryfery, ramy oraz futryny okien i drzwi wymagają malowania olejnego. W przypadku kaloryferów możemy je malować tylko wtedy, gdy są zimne. Gdyby w niektórych miejscach występowała korozja to należy najpierw sczyścić ją drucianą szczotką i papierem ściernym. Malowanie najlepiej powtórzyć dwukrotnie stosując bardzo cienkie warstwy, dzięki czemu nie powstaną zacieki oraz uzyskamy jednolity kolor na całej malowanej powierzchni. Każdą z warstw nakładamy dopiero po wyschnięciu poprzedniej. Malując ramy okienne powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie szyb. W tym celu oklejamy je po obrzeżach taśmą malarską, którą po skończonej pracy z łatwością oderwiemy, nie pozostawiając większych zabrudzeń.